בדיקת יכולת לרצים

מבדקי הריצה במעבדת סילבן אדמס לספורט מאפשרים מגוון רחב של שירותים המיועדים לרצים, טריאתלטים ואנשי ברזל. פרוטוקול הבדיקה ייקבע בהתאם לצרכי הספורטאי.ת, מטרותיו.ה ויכולתו.ה.

 

במהלך המבדקים ניתן למדוד את האוויר הנשאף וננשף ובכך להעריך את צריכת החמצן המרבית ולאתר בדיוק רב את הספים הפיזיולוגיים שעל פיהם מבוצעת חלוקת העומס באימונים (זונים), להעריך את היעילות המטבולית במאמץ (מהו החלק היחסי של השימוש בשומן ובפחמימות כמקורות אנרגיה) והערכת היעילות המכנית (היחס בין צריכת החמצן למהירות הריצה) בעצימויות (מהירויות) שונות.  בנוסף, ניתן לבצע מדידת לקטט במהלך המבדקים על מנת לאתר את סף הלקטט.

 

את בדיקות הריצה ניתן לבצע על גבי מסילת Saturn 300 תוך כדי הגברת המהירות ו/או השיפוע, או על מסילת 3D תוך כדי ניתוח ביומכני של תנועה, במהירות עולה (ללא שיפוע). ניתן גם למדוד את תפקוד ועייפות השרירים (ברגליים) באמצעות  EMG – electromyogram.

 

הבדיקות נותנות לרץ מענה כוללני מבחינה פיזיולוגית, מטבולית, וביומכנית על מנת להעריך את יכולתו, לאתר את הגורם (או הגורמים) המגביל במאמץ, לדייק את תוכנית האימונים ולעקוב אחרי שינויים בכושר האירובי.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>