בדיקת יכולת לרצים

מסלולי הריצה במעבדת סילבן אדמס לספורט מאפשרים מגוון רחב של שירותים המיועדים לרצים למרחקים קצרים, בינוניים וארוכים; רצי מרתון; רצי אולטרה-מרתון; אנשי ברזל וטריאתלטים. הבדיקה כוללת ריצה במהירות הולכת ועולה, בהתאם ליכולתו של כל רץ ובהתאם לפרוטוקול שייקבע, עד להגעה למאמץ מרבי.

במהלך הריצה ניתן לנטר את חומצת החלב בדם ולאתר את הסף האירובי והסף האנאירובי, למדוד את צריכת החמצן ולהעריך את צריכת החמצן המרבית ואת צריכת החמצן בספים הנשימתיים. ניתן להעריך את היעילות המטבולית במאמץ (מהו החלק היחסי של השימוש בשומן ומהו החלק היחסי של השימוש בפחמימות) והערכת היעילות המכנית (היחס בין צריכת החמצן למהירות הריצה).

הבדיקה ניתנת לביצוע על גבי מסילת Saturn 300 תוך כדי הגברת המהירות ו/או השיפוע, או על מסילת 3D תוך כדי ניתוח ביומכני של תנועה, במהירות עולה עד למאמץ מרבי (ללא שיפוע). ניתן גם למדוד את תפקוד ועייפות השרירים (ברגליים) באמצעות EMG - electromyogram.

הבדיקות נותנות לרץ מענה כוללני ביוכימי, מטבולי, ביומכני, שרירי, נשימתי ופיזיולוגי על מנת להעריך את יכולתו, לאתר את הגורם (או הגורמים) המגביל במאמץ והכל בבדיקה אחת, יחידה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>