מעבדת מחקר

​מציעים לספורטאים ולמאמנים את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם

מעבדת מחקר
מסילה ביומכנית מסוג H/P COSMOS 3D Gaitway treadmill

 מכון סילבן אדמס לספורט מציע לספורטאים ולמאמנים את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם שבאמצעותן ניתן לנתח ולשפר את ביצועי הספורטאים. הקירבה של המכון למרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב מאפשרת להציע מגוון אפשרויות גדול עוד יותר בכל הקשור לשילוב בין בדיקות שטח וניטור אימונים עם בדיקות מעבדה.

 

המעבדה מופעלת על ידי צוות מקצועי ומיומן. תוצאות הבדיקה מספקות לספורטאי מידע יישומי שנועד לשיפור הביצועים הספורטיביים. במכון קיים מכשור חדש ומתקדם ביותר בעולם למדידת יכולת של ספורטאים, בעיקר מהתחום האירובי. להלן רשימת הציוד שבמכון:

 

מסילה ביומכנית מסוג H/P COSMOS 3D Gaitway treadmill (ראו תמונה הראשית) המכילה פלטת כח וחיישני לחץ המאפשרת ניתוח ביומכני של הריצה. מדובר במסילה המאפשרת ניטור וניתוח ביומכני של הריצה, באופן דינמי, תוך כדי ריצה, ובמהירויות הולכות ועולות, עד להגעה למאמץ מירבי. בשיטה זו ניתן למדוד את פילוג הלחצים של כף הרגל על משטח הריצה, את הכוחות בנחיתה וביציאה מהמשטח ריצה, את האיזון / סמטריה בין ימין לשמאל, ועוד.

 

מסילה לרצים ולרוכבים מסוג H/P COSMOS Saturn 300 treadmill המאפשרת אימון ובדיקות לרצים ולרוכבים עם האופניים של הרוכב עצמו. המסילה מגיעה למהירויות של 80 קמ"ש ולשיפוע של 27%. ניתן לשנות את כיוון המסילה כך שהיא מאפשרת גם ריצה או רכיבה – בירידה. המסילה מאפשרת גם בדיקה של ספורטאים פראלימפיים על כסאות גלגלים.

 

 

אופני ארגומטר מסוג SRM Ergometer המשמשים כאופני ארגומטר מקצועיים (נייחים) לרוכבים.​ ניתן לבצע על האופניים מבחן להערכת היכולת האנאירובית וכן מבחני מאמץ אירוביים בהם ניתן לשלוט במהירות הדיווש (cadence) או בהתנגדות (Watts). לפני הבדיקה צוות המכון מתאים את נתוני אופני הרוכב לאופניים שבמעבדה.

 

 

בריכת זרמים מסוג Elite Endless swim flume המאפשרת אימון ובדיקות של שחיינים. ניתן לשנות את מהירות זרם המים כך שהשחיין שוחה נגד הזרם במהירות המוכתבת לו. בצורה זו ניתן לבדוק שחיין במהירות שחייה המדמה אימון, או במהירויות הולכות ועולות המאפשרות להביא את השחיין למאמץ מירבי (בדיקת מאמץ). ניתן לשחות בבריכת הזרמים בכל הסגנונות: חזה, חתירה, פרפר וגב.

 

 

מצלמות SwimPro מאפשרות להקליט את תנועות השחיין ולבצע אנליזה ביומכנית וזאת בבריכת הזרמים שבמעבדה או לצורך אימונים ובדיקות בבריכה פתוחה, בשטח.

 

 

משקל המודד הרכב כוף Medical Body Composition Analyzer (mBCA) ​הנתונים מנותחים באמצעות שישה מודלים אנליטיים המנתחים את מסת הגוף בהתאם למרכיביו, דוגמת: מסת שומן, מסה נטולת שומן, נוזלים ומסת שריר שלד.

 

 

אופטוגייט (Optogait) הינה מערכת המאפשרת ניטור וניתוח תנועה. בשילוב עם צילום וידאו, ניתן להעריך בצורה מיטבית את תפקוד הספורטאי.

 

 

Cyclus2

 Cyclus2 - הוא trainer שניתן להרכיב עליו את האופניים של הרוכב ומאפשר מגוון רחב של בדיקות בנוסף לבדיקות המאמץ הרגילות - מבחני אול-אאוט (כגון וינגייט ו-repeated sprints) וכן דיוק מירבי בבדיקות ביומכניות, טסטים נגד השעון על-פי מרחק/זמן קבועים או מסלולים תחרותיים מהעולם.

 

את ה-Cyclus2 ניתן להתאים למגוון סוגי אופניים והוא מאפשר תחושת רכיבה אמיתית באמצעות חיבורים אלסטיים שמאפשרים דרגת חופש נוספת לאופניים. המכשיר הינו מדוייק, מגובה בספרות העדכנית ובשימוש נרחב ברחבי העולם במרכזי ספורט ואוניברסיטאות.

 

 

*מעבדת סילבן אדמס לספורט עומדת בקריטריונים של GLP - Good Laboratory Practice

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>