מתקנים וציוד

מכון סילבן אדמס לספורט מציע לספורטאים ולמאמנים את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם שבאמצעותן ניתן לנתח ולשפר את ביצועי הספורטאים. הקירבה של המכון למרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב מאפשרת להציע מגוון אפשרויות גדול עוד יותר בכל הקשור לשילוב בין בדיקות שטח וניטור אימונים עם בדיקות מעבדה.
המעבדות שלנו מופעלות על ידי צוות מקצועי ומיומן. תוצאות הבדיקה מספקות לספורטאי מידע יישומי שנועד לשיפור הביצועים הספורטיביים.
במכון קיים מכשור חדש ומתקדם ביותר בעולם למדידת יכולת של ספורטאים, בעיקר מהתחום האירובי. להלן רשימת הציוד שבמכון:
מסילה ביומכנית מסוג H/P COSMOS 3D Gaitway treadmill המכילה פלטת כח וחיישני לחץ המאפשרת ניתוח ביומכני של הריצה. מדובר במסילה המאפשרת ניטור וניתוח ביומכני של הריצה, באופן דינמי, תוך כדי ריצה, ובמהירויות הולכות ועולות, עד להגעה למאמץ מירבי. בשיטה זו ניתן למדוד את פילוג הלחצים של כף הרגל על משטח הריצה, את הכוחות בנחיתה וביציאה מהמשטח ריצה, את האיזון / סמטריה בין ימין לשמאל, ועוד.
מסילה ביומכנית מסוג H/P COSMOS 3D Gaitway treadmill
מסילה לרצים ולרוכבים מסוג H/P COSMOS Saturn 300 treadmill המאפשרת אימון ובדיקות לרצים ולרוכבים עם האופניים של הרוכב עצמו. המסילה מגיעה למהירויות של 80 קמ"ש ולשיפוע של 27%. ניתן לשנות את כיוון המסילה כך שהיא מאפשרת גם ריצה או רכיבה – בירידה. המסילה מאפשרת גם בדיקה של ספורטאים פראלימפיים על כסאות גלגלים.
מסילה לרצים ולרוכבים מסוג H/P COSMOS Saturn 300 treadmill
אופני ארגומטר מסוג SRM Ergometer
המשמשים כאופני ארגומטר מקצועיים (נייחים) לרוכבים.​
ניתן לבצע על האופניים מבחן להערכת היכולת האנאירובית
וכן מבחני מאמץ אירוביים בהם ניתן לשלוט במהירות הדיווש (cadence) או בהתנגדות (Watts). לפני הבדיקה צוות המכון מתאים את נתוני אופני הרוכב לאופניים שבמעבדה.
SRM Stationary Bike
בריכת זרמים מסוג Elite Endless swim flume המאפשרת אימון ובדיקות של שחיינים. ניתן לשנות את מהירות זרם המים כך שהשחיין שוחה נגד הזרם במהירות המוכתבת לו. בצורה זו ניתן לבדוק שחיין במהירות שחייה המדמה אימון, או במהירויות הולכות ועולות המאפשרות להביא את השחיין למאמץ מירבי (בדיקת מאמץ). ניתן לשחות בבריכת הזרמים בכל הסגנונות: חזה, חתירה, פרפר וגב.
בריכת זרמים מסוג Elite Endless swim flume
מצלמות SwimPro מאפשרות להקליט את תנועות השחיין ולבצע אנליזה ביומכנית וזאת בבריכת הזרמים שבמעבדה או לצורך אימונים ובדיקות בבריכה פתוחה, בשטח. משקל המודד הרכב כוף Medical Body Composition Analyzer (mBCA) ​הנתונים מנותחים באמצעות שישה מודלים אנליטיים המנתחים את מסת הגוף בהתאם למרכיביו, דוגמת: מסת שומן, מסה נטולת שומן, נוזלים ומסת שריר שלד.
מצלמות SwimPro Medical Body Composition Analyzer (mBCA)
אופטוגייט (Optogait) הינה מערכת המאפשרת ניטור וניתוח תנועה. בשילוב עם צילום וידאו, ניתן להעריך בצורה מיטבית את תפקוד הספורטאי.
Optogait
התאמת האופניים לרוכב - באמצעות מד לייזר במכון מתבצעת התאמה של האופניים הארגומטריים לרוכב, לפי מידות האופניים האישיים של הרוכב ולפי הנתונים הגופניים שלו. ההתאמה מתבצעת בשיטה מדוייקת, באמצעות מכשיר ליזר. ההתאמה לארגומטר חיונית על מנת שהרוכב ישב בתנוחה אופטימלית ובכך יוכל להפיק הספקים גבוהים בבדיקה.
*מעבדת סילבן אדמס לספורט עומדת בקריטריונים של GLP - Good Laboratory Practice
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>